Úvod » Komentáře k utkání » Sezona jaro 15

Klamovská Skvadra vs. CFG Suchdol 3:0 (2:0)

Druhý zápas sezony přinesl relativně přesvědčivou výhru.

Hřiště: Mikulovka

Hráči: Vooda, serg, Petr st., pep, kamenda, makimov, Pavel, Dejvis

Nejlepší Hráč KS: ?

Branky: makimov (serg), Dejvis (Vooda), vlastní (serg)

Druhé kolo sehrála Klamovská Skvadra na Mikulovce a soupeřem nám byl tým CFG Schudol, který si v prvním kole připsal výhru po přestřelce 4:3 s týmem Squadra Azzura. Na zápas se nás sešlo stejně  jako minule 8 kusů, tedy dva lidi na střídání jen s tou změnou, že Dejvis už mohl nastoupit a dorazil taky kamenda, naopak Regalos byl časově indisponován a PetrBorec má na ruce sádru a fandil jen ze střídačky. Dejvis se ještě pokusil vše trošku zkomplikovat tím, že nemůže najít žlutý dres, ale zelený měli všichni a tak jsme nastoupili v rezervní sadě dresů, tedy celý v zeleném.

Soupeř měl už od pohledu výškovou převahu, ale naštěstí jí během zápasu moc nevyužil. Úplný začátek byl z obou stran opatrný s chybami na obou stranách. Vše se začalo otáčet v náš prospěch po autu z levé strany, který výborně před bránu hodil serg. Balon prošel napříč přes okraj vápna a když ho netrefil nikdo z obránců, ani Kuba, tak propadl až k Míšovi a ten nekompromisní střelou na zadní tyč otevřel skóre a šli jsme do vedení 1:0. Po uklidňujícím gólu jsme se začali více osmělovat a další šance na sebe nedali dlouho čekat. Ujala se ale až brejková situace z druhé poloviny prvního poločasu 2 na 1, kdy Kuba zatáhl balon po pravém křídle a přesnou nahrávkou předložil gólovou nabídku Dejvisovi. Ten nekompromisní střelou z první prostřelil soupeřova gólmana a poslal Klamovskou Skvadru do vedení 2:0. Do poločasu bylo ještě pár šancí na obou stranách a naše aktivita trochu upadla. Pár brilantních zákroků tak musel předvést i Pepa v naší brance a poradil si s tím náramně. Za zmínku pak stojí ještě náš brejk z úplného závěru první půle, kdy se řítili na soupeřova gólmana Míša a Dejvis. Bohužel finální přihrávka na Dejvise nebyl podle Míšových představ a tak z velké šance na gól do šatny nic nebylo.

Do druhé půle se tedy šlo za stavu 2:0 a soupeř se začínal stále víc a víc tlačit dopředu, z čehož pramenilo hned několik velkých šancí a nepříjemných závarů před brankou. Naštěstí si se vším Pepa v bráně i s občasnou pomocí obrany dokázal poradit. Na to jak jsme měli problémy směrem dozadu, tak naopak jsme se začínali dostávat do poměrně nadějných gólových situací rychlými brejky, kdy se nám dařilo dostávat chvílema soupeře i pod tlak, ale dlouho tam nic nechtělo spadnout. Gólovek bylo hned několik a při té největší Kuba trefil po náhodné dorážce tyč. Definitivní rozhodnutí padlo zhruba 10-15 minut před koncem, kdy serg opět vhazoval, jeden ze svých dalších skvělých dlouhých autů, tentokrát z pravé strany přímo před bránu, kde šel Kuba do skoro beznadějného hlavičkového souboje s o víc než o hlavu větším soupeřem, který si ale v tomto souboji neporozuměl s balonem tak jak chtěl a zaskočil i svého gólmana. Klamovská skvadra tak šla po vlastním gólu soupeře do pohodleného vedení 3:0. Soupeř následně ještě více otevřel hru, dostal se do pár gólových příležitostí, ale Pepa si už čisté konto ohlídal. Do hodně otevřené obrany jsme se za dalšími góly hnali také my, ale i přes několik slibných šancí, také bez dalšího úspěchu.

Konečným výsledkem tak byla zasloužená i výhra 3:0, i když nebyla tak jednoduchá jak by mohl výsledek naznačovat. Utkání se odehrálo v duchu fair-play a i když si Petr st. odnesl nakopnutý stehenní sval, tak to myslím nebylo úmyslem soupeře a oboustranně šlo u poměrně čisté utkání.

Doufejme, že výkony budou mít už jen stoupající tendenci a hlavně, že se fotbalem budeme i nadále bavit ;)