Úvod » Komentáře k utkání » Sezona jaro 15

Haryba SK vs. Klamovská Skvadra 4:3 (1:1)

Kopec smůly a bitva prohraná se vztyčenou hlavou.

Hráči: serg, Dejvis. efim, Petr Borec, Regalos, Petr st., makimov, pep

Nejlepší Hráč KS: ?

Branky: , Petr Borec 2 (Petr st.),efim (makimov)

ŽK: pep

V tomto kole nás čekal soupeř Haryby SK, který měl stejně vyrovnanou bilanci jako my a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání, které se hrálo na hřišti Čechie Smíchov. Skvadra se sešla v 9 lidech, ale jen 8 bylo hry schopných, protože Kubu stále nepustilo pochroumané lýtko do hry. Hráli jsme tedy jako poslední zápasy se dvěma hráči na střídání. Naopak soupeře bylo jak hub po dešti a s počtem 11 hráčů, mohli teoreticky točit i dvě celé pětky. Pomalu se začínalo stmívat a tak se mohlo začít hrát...

A začalo se opravdu rychle, protože už ve 2. minutě se soupeř dostal po střele z úhlu, která prošla až do brány do vedení 0:1. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Po jednom z našich útoku byl nalevo před vápnem faulovaný náš kapitán, který se hodně rozčiloval na soupeře. Zlobu si vybil naprosto ideálně, když se sám chopil rozehrávky přímáku a nekompromisně vymetl  pravou horní šibenici soupeřovo brány! 1:1. Soupeř hrál hodně útočný fotbal s řadou nepřesností hlavně v koncovce a finální přihrávce a tak se naší obraně výborně dařilo sbírat balóny a naopak vysílat naše útočníky do šancí, kterých bylo během první půle tak na dva celý zápasy. Za zmínku stojí 13. minuta a neuznaný gól Petra Borce, který se před jeho dosažením dostal s míčem už těsně za autovou čáru vedle soupeřovo brány. hned minutu na to se do další šance dostal opět náš kapitán a tentokrát orazítkovala jeho střela tyč a odražený balón zpracoval Míša a trefil pro změnu druhou tyč! Při další naší tutovce už byl po krásné nahrávce od Petra Borce Míša sám před brankářem, ale bohužel střela trefila právě padajícího gólmana. Poté se hra přelévala ze strany na stranu s menšími šancemi na obou stranách. Za zmínku pak ještě stojí krásná střela Dejvise z 27. minuty, která ale jako by symbolizovala naší smůlu a orazítkovala břevno. Poločas tak skončil 1:1, ale kdyby jsme po něm vedli o dva nebo tři góly, nikdo by se nemohl divit.

Bohužel do druhého poločasu jsme vstoupili ještě hůře než do toho prvního a soupeř nejprve udeřil hned v první minutě 1:2 a pak ještě v 7. minutě druhé půle. 1:3. Vypadalo to s námi už poměrně špatně, protože nás soupeř začal víc a víc přehrávat a my jsme se nemohli dostat pořádně do hry. K vidění byl také menší konflikt se soupeři, kdy vše vyvrcholilo vyhrožováním od soupeřova hráče, za což po právu viděl žlutou kartu a za stejný přestupek dostal kartu i Pepa u nás v bráně. Až kolem 15. minuty druhého poločasu jsme se začali dostávat do hry a opět ohrožovat soupeřovu bránu. Za zmínku stojí třeba další tyč, kterou trefil opět Petr Borec. Začínali jsme mít více ze hry, ale bohužel ve 49. minutě z rychlého brejku udeřil opět soupeř a dostal se už do vedení 1:4. Náš tým se ale nadechl k závěrečnému tlaku a soupeři bylo nejednou horko. V 52. minutě se rychlém brejku, a po přesném pasu od Petra st., pohotovou střelou prosadil podruhé v zápase Petr Borec a přiblížil nás na rozdíl 2 gólů 2:4. Náš tlak neustával a i když se soupeř sem tam dostával do brejků, tak střely buď to zlikvidovat Pepa v bráně a nebo mířili vedle. V 58. minutě jsme se dočkali kontaktního gólu, když ve skrumáži nejprve střílel Míša do obránce a odražený balón pak do soupeřovi brány uklidil Efim! 3:4! Soupeř už čekal na závěrečný hvizd jako na smilování, ale během posledních 2 minut jsme měli ještě další šance. Největší asi Míša, který po pěkná akci střílel jen těsně vedle levé tyče. A když se nám v posledních vteřinách nepodařilo využít ani jeden ze 3 autů v blízkosti soupeřovo brány, kdy ve vápně bylo dohromady i 10 lidí přišel závěrečný hvizd a náš tým tam padl po výborném výkonu a hromadě smůly 3:4.

Porážka zamrzí, ale výkon byl myslím jeden z nejlepších tuto sezonu. Mít alespoň trochu míň smůly v první půli, vše by možná skončilo jinak. Pokud nám vydrží tento styl hry, máme šanci nejen urvat ještě dost bodů do konce soutěže, ale hlavně se fotbalem opravdu bavit, což by mělo být to hlaví!