Hřiště: Čechie Smíchov

Hráči: Dejvis, Petr Borec, Regalos, Petr st., serg, Vooda, Kamenda, Pavel, pep

Nejlepší Hráči KS:

Branky: Petr Borec 3 (Petr st. 2)

Ve druhém kole jsme nastoupili proti ZAKu Praha, kterému jsme měli co vracet po prohře z předminulé sezóny (1:2 po gólu přes celé hřiště) a shodou náhod jsme tento zápas odehráli také na Čechii, což je od této sezóny naše domácí hřiště. Po prvním zápase, který jsme odehráli poměrně kvalitně a vyhráli ho 3:2, jsme si brousili zuby na další body. Sešlo se nás 9, což byl dostačující počet a mohli jsme začít.

ZAK, který oproti poslednímu vzájemnému zápasu omladil sestavu, byl poměrně běhavej, ale ve hře měli poměrně dost nepřesnosti a tak jako první v zápase udeřil náš kapitán a nejlepší střelec minulé sezóny Petr Regal ml., který si sám v 6. minutě vybojoval balón a po individuální akci poslal skvadru do vedení 1:0! Hrálo se nahoru dolů a soupeř postupně zpřesnil svou hru a bohužel se mu podařilo dvěma góly během 3 minut (11. a 14. minuta) otočit skóre (1:2) a řada byla opět na nás, aby jsme zabrali. A to se nám povedlo hned po pár minutách v minutě 17., kdy Petr Regal st. našel přesně Petra Regala ml. a ten opět nezaváhal a vyrovnal na 2:2! Následoval opět hra nahoru dolů, přičemž myslím, že jsme měli o něco více ze hry a soupeře do moc vyložených šancí nepustili. Naopak my nedokázali vytvořené šance proměnit. Kaňkou na první půli byla srážka našeho kanonýra a kapitána Petra Regala ml. s gólmanem soupeře, který mu zajel dost nevybíravě pod nohy.  Petr si pohmoždil rameno a i když zápas dohrál, tak se následně ukázalo, že to odnesli vazy v rameni. Rozhodčí, kteří byli od začátku více než špatní ještě k tomu dali žlutou kartu Michalovi Regalovi, za slovo vole, když si dovolil zaslouženě jeho výkon kritizovat. Do konce poločasu už se nic zajímavého nestalo a tak se měnili strany za stavu 2:2.

Do druhé půle vstoupil velmi aktivně soupeř, kterému dorazili dva čerství hráči a bylo to na začátku poločasu znát. Chvílema jsme nevěděli kam dřív skočit, ale když už se soupeř dostal přes naší obranu, tak zakončoval nepřesně, nebo gólu zabránil Pepa v bráně, jako například ve 36. minutě, kdy krásně vyrazil pěkně umístěnou střelu soupeře směřující do šibenice mimo bránu. Po zhruba 10ti minutách jsme se z tlaku soupeře oklepali a začali hrát opět svou hru, soupeři přestali dávat tolik místa a začali jsme se dostávat i do šancí. Netrvalo dlouho a náš kapitán Petr Regal ml. dovršil ve 43. minutě svůj hattrick ( i s natrženým vazem v rameni), když po autu od Petra Regala st. balon zpracoval, udělal si kličku a nekompromisně uklidil balón za záda soupeřova gólmana. 3:2! A mohlo být ještě veseleji, když hned minutu na to vhazoval aut Michal Regal a náš kanonýr měl na noze svůj 4. gól. Bohužel jeho střelu zastavila tyč soupeřovi brány. Do konce chybělo zhruba 15 minut a soupeř se nadechoval k závěrečnému tlaku, kterému jsme zatím bez větších problémů odolávali. Kolem 50. minuty ale přišel další smolný okamžik, když při obraném zákroku špatně došlápl Petr Regal st. a vše skončilo výronem v kotníku :( I nadále jsme odolávali tlaku o který se soupeř snažil, ale vše se dařilo bez větších problémů a naopak smě měli i několik možností zápas definitivně rozhodnout, ale bohužel chybělo trochu štěstíčka. Naopak jsme si vybrali asi veškerou smůlu v poslední minutě, kdy soupeř nakopl jeden z mnoha balónů směr naše vápno. Balon se chystal odkopnout do bezpečí Kuba, ale to samé se rozhodl udělat i Pepa, který se s Kubou před vápnem srazil a oba skončili v bolestivých grimasách na zemi. Bohužel toho bleskově využil soupeř a dokázal dostat do naší prázdné brány přes poloviční obranu gól a vyrovnat na 3:3. Do brány musel za zraněného Pepu naskočit Michal a ještě jsme se pokusili v posledních desítkách vteřin strhnout výsledek na naší stranu (a to i hráči s natrženým vazem v rameni, resp. výronem kotníku). Šanci jsme si vytvořili, bohužel neproměnili a když jsme neproměnili ani následná aut poblíž soupeřovi brány rozhodčí ukončil zápas a opět jsme tak se ZAKem přišli spolně o bod. 3:3.

Přišli jsme o bod, ale horší pro tým rozhodně je ztráta hned několika hráčů základní sestavy. ZAK Praha je pro nás prostě smolný tým a doufejme, že se všichni zranění dají co nejdříve dohromady a budeme moci zase v plné síle válcovat soupeře! K rozhodčímu, který byl velmi špatný se raději nebudu vyjadřovat. Snad už nás v této sezóně takový exoty s píšťalkou jako v prvním i druhém kole nečekají. Další zápas bude asi boj, protože bude muset nastoupit hodně oslabená sestava.

Komentář Rhodčího: Vyrovnané střetnutí, ve kterém se oba týmy střídaly ve vedení. Nakonec skončilo zaslouženou remízou.