Úvod » Historie » Sezóna jaro 16

Raptors FC - Klamovská Skvadra 5:3 (2:0) (na hřišti) - oficiální výsledek 0:6 (kontumace)

publikováno 13.04.2016 (aktualizováno 09.09.2016)

Tragický výkon ve všech směrech a čekání na rozhodnutí ORK

Utkání bylo nakonec kontumováno ORK v náš prospěch výsledkem 6:0. Důvodem bylo zamítnutá odvolání klubu Raptors FC, proti vyloučení ze soutěže!

Utkání odehráno: 12.04.2016 19:30

Hřiště:  Novoborská

Hráči: Dejvis, serg, Vooda, efim, PetrBorec, Petr st., slavista, Pavel

Nejlepší Hráči KS:

Branky: PetrBorec 2, Efim

ŽK :

Ve čtvrtém kole nás čekal zcela nový tým Raptors FC, který se ještě k tomu nesešel hned na první dva zápasy a byl svazem vyloučen ze soutěže. Řešili jsme tak až do dne před zápasem, jestli se vůbec bude hrát, či nikoliv. Nakonec se k nám dostala informace, že tým se odvolal a do rozhodnutí ORK bude hrát. Vydali jsme se tak na Prosek, kde je asi jedno z nejhorších hřišť, kde je možná hrát. Sešlo se nás 8, tedy se dvěma hráči na střídání. Soupeř měl na střídání jednoho hráče.

Bohužel vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Na absolutním pískovišti jsme si nebyli ze začátku schopní ani nahrát, natož se dostávat do šancí. Naopak soupeř byl poměrně běhavej a našich nepřesností dokázal využívat a kolem 10. minuty šel do vedení 0:1. Nám se ale i nadále pořádně nedařilo si ani nahrát natož se dostávat do vyložených šancí a když už se nám podařilo balón dostat na dostřel brány, nepodařilo se pořádně zakončit a tak nás potrestal soupeř, který necelých 10 minut před poločasem navýšil své vedení po další chybě obrany. 0:2 Do poločasu se už nic zvláštního nestalo a tak jsme si šlo odpočinout za nepříznivého stavu a hlavně po tragickém výkonu na všech frontách :(

Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že s výsledkem ještě zkusíme něco udělat. Začala se nám dařit alespoň trochu kombinace a už jsme si i sem tam nahráli, i když pořád daleko za našima možnostma. Soupeře jsme zatlačili a po zhruba 5ti minutách se nám podařilo dokonce snížit na 1:2!, když Sergey našel z autu přesně Efima, který zakončil přesně. Bohužel soupeř během chvilky opět vedl o 2 góly, když obrana opět nezvládla pohlídat všechny útočící hráče a z brejku dostáváme gól. 1:3. I tak se nám začínalo pomalu dařit přehrávat soupeře a chvílemi ho i zatlačit před jeho bránu. A tlaku se nám podařilo i využít, když kolem 45. minuty po nahrávce od Efima snížil přesnou střelou na rozdíl jednoho gólu Petr Regal ml. 2:3! Dále jsme se snažili útočit, ale soupeř se tak dostával do velmi častých brejků, ale vzadu nás zatím držel skvěle chytající Míra. Bohužel další a nejspíše rozhodující gól padl po jasné chybě rozhodčího, kdy po autu soupeře balon zavadil o basketbalový koš, zcela změnil směr letu a jelikož jsme čekali přerušení a logické opakování autu, nestihli jsme vůbec zareagovat na pokračující útok soupeře, který tak v poklidu s velkou pomocí rozhodčího zvýšil na 4:2. Stále jsme se snažili útočit, i když energie už docházela a s tím se na naše kopačky opět vkrádala nepřesnost a soupeř se stále častěji dostával do brejků. Jeden z nich také dokázal cca 6 minut před koncem proměnit, když se štěstím přehodil vyběhnutého Míru dobíhající útočník. 2:5. necelé dvě minutky před koncem se našemu kapitánovi ještě podařilo přidat pěknou střelou třetí gól, který pro nás už bohužel nic moc neřešil 3:5! Pak už přišlo vysvobození v podobě konečného hvizdu.

Zápas to byl opravdu nepovedený ve všech směrech. Nedařilo se nám skoro nic i když šance na minimálně srovnání byly. Můžeme to svádět na opravdu špatné hřiště, chybu rozhodčího, ale na vině jsme byli asi hlavně my jako hráči. Snad jsme si takto špatný výkon už vybrali a nebude se opakovat. Osou zápasu má definitivně v rukou OKR, která pokud potvrdí rozhodnutí svazu o vyloučení týmu Raptors FC, měl by se zápas kontumovat v náš prospěch. Bylo by to pro nás jako dar z nebe za velmi špatný výkon, ale toto už není na nás, ale na svazu.