Hustý FC vs. Klamovská Skvadra 0:1 (0:0)

Vyrovnané bojovné utkání se šťastným koncem pro Klamovskou Skvadru

Utkání odehráno: 22.03.2017 19:00

Hřiště: Meteor

Hráči: slavista, Vooda, serg, Petr st., makimov, OGGY, dejvis69

Branky KS: OGGY (makimov)

První zápas nás zavedl na Meteor, kde jsme hráli loni jedinej zápas a to ten, kde jsme nebyli schopni dát jedinej gól z velkého tlaku a spousty šancí, proti asi nejslabšímu soupeři v lize. Zápas tehdy skončil 0:0 a vypadalo to, jak by bylo pro nás toto hřiště zakleté. Čekal nás tým Hustý FC, který hraje teprve svou druhou sezónu. Původně se nás mělo sejít 9, ale po dvou absencích na poslední chvíli díky rodinným důvodům jsme se sešli jen v 7 lidech, tedy s jedním hráčem na střídání, soupeř měl na střídání o jednoho hráče navíc.

Začátek zápasu byl taková klasické nervózní holomajzna z obou stran. My i soupeř jsme měli první minuty velký problém jak se zpracováním míče, tak i s tím, pořádně přihrát. Nervozita pomalu ustupovala a na obou stranách se pomalu začali objevovat náznaky šancí. Soupeř zahrozil pár střelami z dálky, ale když už si některá z nich, našla cestu do brány, Míra byl pozorný. My měli také pár slibných šancí, ale bohužel Martin trefili jednu vnější spojnici tyče a břevna a Dejvis když šel tísněn z levé strany k bráně, tak trefil jen boční síť. Šli jsme párkrát i do přečíslení 3 na 2, nebo 2 na 1, ale vinnou nepřesnosti většinou bez zakončení. Poločas tak skončil bez branek 0:0 a my začínali vzpomínat na zápas z minulé sezony na tomhle hřišti.

Ve druhé půli jsme pokračovali především v zodpovědné obraně a v poctivém napadání soupeře už při jeho rozehrávce, což se nám dobře dařilo i první poločas a soupeř měl s rozehrávkou od brány velké problémy, zvlášť když jejich gólman neměl zrovna vytříbenou kopací techniku a tak velké množství rozehrávek končilo na našich kopačkách. Jednou se dokonce Dejvisovi podařilo zatlačit na jejich gólmana, který si vyjel skoro až na půlku tak, že ho připravil o balon, bohužel se ale nepodařilo zakončit a gólman svou chybu stihl napravit. Soupeř začínal chvílemi kousat a víc a víc se hrnul dopředu ve 3-4 hráčích. Obrana byla ale povětšinou pozorná a důsledná, a když už se soupeř dostal k zakončení, tak ho vychytal Míra, který se párkrát vytasil s hodně pohotovým zákrokem. My využívali většinou rychlý přechod do útoku a taky jsme z toho měli několik slušných šancí, které skončili buďto nepřesným zakončením, nebo vyražením či zblokováním na roh. I z rohů či autů jsme párkrát zahrozili, ale z centrů na zadní tyč jsme s trochou smůly také nic nevytěžili. Ve slibná šanci se ocitl také Míša, který dokonce přehlavičkoval soupeřova gólmana, který ho následně zboural na zem a jelikož netrefil míč prvním dotekem, ale Míšu, mohla se klidně pískat penalta. Odražený balon pak Jakub nezvládl v krkolomné pozici dostrčit do brány. Soupeři i nám se ještě podařilo párkrát zahodit slibné přečíslení 3 na 2. Ovšem ještě nebyl konec a krátce po tom, co rozhodčí oznámil poslední minutu do konce zápasu, tak se na nás konečně usmálo fotbalové štěstí. Míra vyhodil z brány dlouhý balon na Míšu, který z pravé strany prodloužil míč hlavou na střed k Martinovi a ten ženouc se sám na gólmana a při zakončení ještě nakopnut do střílející nohy poslal balon mezi nohy soupeřova brankáře a cca 30-40s před závěrečným hvizdem poslal Skvadru do vedení 1:0! Následující bezhlavý útok soupeře se podařilo zastavit a krátce na to už se rozezněl závěrečný hvizd rozhodčího!

Skvadra tak mohla slavit dobrý vstup do sezony a šťastné, ale zároveň poctivě vydřené vítezství! Pokud by se nám dařilo takto poctivě a bez zmatků bránit a napadat soupeřovu rozehrávku a k tomu přidali trochu klidu a přesnosti v rozehrávce a zakončení, není důvod, abychom nevyhrávali i další zápasy!